DJ’e

Od 5-tej edycji La Jury rozpoczęliśmy współpracę z DJ-ami znanymi w krakowskim środowisku wspinaczkowym. Z biegiem czasu współpraca przerodziła się w dobrą znajomość i obecnie La Jura ma swoją rozpoznawalną i zgraną paczkę DJ-ów. Jesteśmy z nich dumni. To nasz „towar eksportowy” i to oni definiują elektroniczny klimat La Jury.

VAD!M

PIĄTEK 00:00-02:00 | DUŻA SCENA – STAR WARS SET [TECHNO]
SOBOTA 01:00-03:00 | DUŻA SCENA – SAKWOWY MELANŻ [TECH HOUSE/EDM]

Nasz spiritus movens La Jury Jury – VAD!M czyli Wadim Jabłoński. Osoba doskonale rozpoznawalna na Sakwowych imprezach, oraz (czasami) w środowisku górskim. Zdążył znaleźć swoją drogę przez zakątki galaktycznego świata muzyki elektronicznej – od rejwów w Leonidio, przez sety na KFG i na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju, aż po imprezy w Patagonii, tuż pod samym Fitz Royem. VAD!M preferuje energetyczne sety w duchu minimal/melodic techno oraz odrębnie tech house i EDM i właśnie tego w najlepszym wydaniu możecie spodziewać się na La Jurze.

Wadim zagra seta techno w klimacie Gwiezdnych Wojen otwierając imprezę na dużej scenie w piątek o godzinie 24:00, tuż po grze terenowej. Przejście w nadświetlną ułatwi Wam specjalnie przygotowana na tę okazję oprawa wizualna. A to oznacza tylko jedno – będzie epicko!

Natomiast w sobotnią noc, o 1:00 możecie się spodziewać odmiennego klimatu w jego wykonaniu, gdyż ponownie na dużej scenie zagości on z tak zwanym “klasycznym sakwowym melanżem”. Po tym secie zdecydowanie nie będzie czego zbierać.

Fairytale set z La Jury Jury X

CEJN (CZ)

SOBOTA 22:30-01:00 | DUŻA SCENA [HOUSE]

CEJN, czyli Mirek Jelínek, przypływa do nas prosto z odległej planety Pragi, jako czeska legenda elektroniki i housu. Rozpoczął swoją podróż muzyczną od miksu winyli techno w legendarnym klubie „Pod Zámkem” na swojej rodzimej planecie Zruč nad Sázavou, już w odległym roku 2001. W 2007 roku, w ślad za prądem kosmicznych dźwięków, zaczynał grać wielogatunkowy psytrance (Progressive, Morning, Fullon, Dark), jakby odkrywając nowe zakamarki w Galaktyce Dźwięku. Jako członek ekipy ZeroPoint, wędrował po klubach i festiwalach na całej Republice Czeskiej i Słowackiej, jakby podróżując przez różne sektory kosmicznej przestrzeni. Wkrótce został wciągnięty do załogi CBS w Libercu, a następnie przyłączył się do czeskiej ekipy UFO BUFO, gdzie grał w Polsce, Niemczech, Meksyku, Australii i Kostaryce, jakby przemierzając dalekie galaktyczne szlaki w poszukiwaniu nowych dźwiękowych horyzontów.

ZAJAWKA: https://soundcloud.com/miroslav-jel-nek-968506195/dj-cejn-depo-underground

DOBI aka DJ IMPREGNATOR

PIĄTEK 01:00-02:30 | MAŁA SCENA [LIVE DOWNTEMPO]
SOBOTA 03:00-05:00 | DUŻA SCENA [IMPREGNACJA]

Tego Pana nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. DOBI to zaprawiony w licznych bojach, znany na krakowskiej scenie zawodnik, który jest w stanie szybko porwać tłum i płynąc wraz z nim przez całą noc po meandrach sytego elektro, zaimpregnować basem niewinny parkiet. Podczas minionych edycji LaJury to właśnie on najczęściej o poranku zamykał scenę główną, dosłownie i w przenośni „wgniatając w klepisko” najwytrwalszych imprezowiczów. Z miłą chęcią zrobi to po raz wtóry, więc szykujcie się na srogie powitanie słońca! Prywatnie bardzo ciekawa postać – główny bohater nagradzanego filmu “Droga“, basista zespołu Jabolowe Tulipany, multi-instrumetnalista, utytułowany boulderowiec no i z zawodu – konserwator zabytków. Na tegorocznej La Jurze wystąpi również w piątek grając wraz z Primal Touch i P33 muzykę na żywo.

UPLIFTER (BARTEK PASIOWIEC)

CZWARTEK 01:00-02:30 | MAŁA SCENA [MELODIC TECHNO]
PIĄTEK 02:00-04:00 | MAŁA SCENA [EDM/TRANCE]

Jak lubi mawiać, granie dla Sakwy jest dla niego tym samym, czym dla Małysza są, a raczej były skoki w Zakopanem. Zakochany w euforycznych, mocno nasyconych brzmieniach trance i melodic techno, które już nie jeden raz porwały Sakwową publiczność. Uwielbia grać w tak zwanym “peak time” i z chęcią pozwoli Wam oderwać się od ziemi i polecieć w ekstatycznym tańcu aż do gwiazd.

KARO

CZWARTEK 20:30-22:00 | MAŁA SCENA [ORGANIC]
PIĄTEK 04:00-06:00 | DUŻA SCENA [PSYTRANCE]
SOBOTA 02:00-03:30 | MAŁA SCENA [DOWNTEMPO/PSYBIENT]

Propagatorka muzyki psytrance i psybient w Sakwie. Karo, jako najnowszy nabytek na Sakwowej scenie, zyskała uznanie podczas poprzedniej edycji LJJ, prezentując scenie chill set w klimacie psybient/downtempo. Od tego czasu wachlarz granych muzycznych gatunków znacznie ewoluował i rozszerzył się, także podczas tego festiwalu możecie spodziewać się również bardziej energicznych i szybszych brzmień. Jej sety osadzone w szeroko pojętej muzyce elektronicznej pełne są elementów tribalowych, instrumentalnych i orientalnych.

Spodziewajcie się pozytywnej energii, głębokiego basu i złożonej linii melodycznej.  Bo –  w końcu – nie samym techno żyje człowiek 🙂

MixCloud: https://www.mixcloud.com/karosk9/
SoundCloud https://soundcloud.com/karolina-oska

LA MARTAA

PIĄTEK 23:00-01:00 | MAŁA SCENA [HOUSE]
SOBOTA 21:30-23:00 | MAŁA SCENA [HOUSE]

La Martaa, znana wśród gwiezdnych podróżników routesetterka, wkroczyła też na orbitę sztuki DJingu, aby odkrywać nowe szlaki w kosmicznych przestrzeniach. Związana z krakowskimi ścianami Cube i MOOD, gdzie na co dzień pracuje za barem, kręci baldy oraz staje za sterami DJ-ki. Jej klubowy debiut miał miejsce w legendarnej Świętej Krowie, gdzie wkraczała na parkiet jak bohaterka w bitwę kosmiczną. Mocno związana ze Szpitalną 1 – wielokrotnie grała na tamtejszych open deckach. Ale miała też okazję występować na scenie podczas weekendowych imprez, eksplorując różne zakamarki galaktycznych klubów. W swojej selekcji muzycznej oscyluje wokół klasycznego house’u, wyławiając dźwięki z oldschoolowych brzmień lat 80. i 90, ale nie zamyka się na nowe brzmienia i inne nurty, odkrywając nowe gwiazdy na muzycznym firmamencie.

Klimat na parkiecie stara się budować nie szybkością i mocnym uderzeniem, ale groovem, melodią i pozytywną energią, która płynie z muzyki house, jakby to była siła, która napędza jej statek kosmiczny przez bezkresne przestrzenie międzygalaktyczne.

SPUHLAK

PIĄTEK 03:00-05:00 | MAŁA SCENA [MINIMAL TECHNO]
SOBOTA 03:30-04:30 | MAŁA SCENA [MINIMAL TECHNO]

Spuhlak (Uroczysko / GramyPoWspinie) –  od 2010 r. zaangażowany w rozwój sceny elektronicznej w Polsce. Brał czynny udział w produkcji wydarzeń z cyklu: Equinox, AudioCity, Źródło, Uroczysko jako promotor, dekorator, DJ. Pociąg do muzyki od najmłodszych lat zaowocował ukończeniem szkoły muzycznej, a w latach późniejszych ukończeniem studiów na kierunku inżynieria dźwięku – czym zajmuje się zawodowo do dziś. Preferuje muzykę która buduje pozytywne emocje.

KALI

PIĄTEK 03:00-05:00 | MAŁA SCENA [MINIMAL TECHNO]
SOBOTA 03:30-04:30 | MAŁA SCENA [MINIMAL TECHNO]

Dobry duch naszej ekipy, pozytywny ziomuś – no po prostu Kali. Wbija z minimalami i house’ami. Gra tylko dla przyjaciół, więc selekcja jest od serca! Jego nutki wprowadzą na parkiet przeróżne brzmienia – wszystkie jednak będzie cechować chęć bujania bioderkiem.

PRIMAL TOUCH

PIĄTEK 01:00-02:30 | MAŁA SCENA [LIVE DOWNTEMPO]
SOBOTA 17:00-18:30 | MAŁA SCENA [DOWNTEMPO]

Człowiek wielu pasji, który kocha łączyć różne światy. Jego sety zawsze są mocno leśne i plemienne, organiczne, pełne pierwotnej energii i uderzenia mocnego basu. Sam kocha taniec, rytm i ruch, od lat gra na bębnach i kilku innych instrumentach i kocha wprowadzać siebie i publiczność w stan zatopienia się w muzyce. Poza światem muzyki i tańca możesz go znaleźć na scenie TEDx, w wielu podcastach, prowadzącego szkolenia i szwendającego się po górach.

P-33

PIĄTEK 19:30-21:00 | MAŁA SCENA [WORLD]
PIĄTEK 01:00-02:30 | MAŁA SCENA [LIVE DOWNTEMPO]
PIĄTEK 18:30-20:00 | MAŁA SCENA [WORLD]

Swoją muzyczna przygodę za deckami rozpoczęła w 2022r, choć od nastolatki zawsze stała za DJem podpatrując fenomen poruszania tłumu dźwiękami. Warsztaty oraz technikę grania zdobywa u najlepszych DJ sceny krakowskiej. Inspiracje czerpie z różnych festiwali m.in. Organic czy Dreamersland. O sobie mówi, że uwielbia masować dźwiękiem. Styl muzyczny wypracowała na gatunku Downtempo, Etno, organic house i world music. Muzyka, którą gra jest dla dla duszy, ciała i umysłu.

ROMCIO

CZWARTEK 22:00-23:30 | MAŁA SCENA [HOUSE]

Romek, czyli dobry duch La Jury i niezniszczalny uczestnik imprez rozpoznawalny ze względu na charakterystyczny szlafrok. Będzie to jego debiut na La Jurze ale jesteśmy pewni że dostarczy naprawdę bujające nutki.