Live Electronica

Muzyka elektroniczna na żywo to forma muzyki, która może obejmować tradycyjne elektroniczne urządzenia generujące dźwięk (np. syntezatory), zmodyfikowane elektryczne instrumenty muzyczne, zhakowane technologie generowania dźwięku i komputery.
WIKIPEDIA

SARAPATA

SOBOTA 20:00-21:45 | DUŻA SCENA

SARAPATA łączy w sobie wiele skrajności, jak i doświadczenia zdobyte na różnych odcinkach muzycznej drogi. Michał i Mateusz Sarapata miłość do harmonii wynieśli z akompaniowania zespołowi Lor, a także ze współtworzenia w przeszłości własnej grupy SALK, dzięki której ich muzyka – wykorzystująca głównie klasyczne instrumenty – opierała się na onirycznych, niemal baśniowych opowieściach. Po godzinach odkładają gitary, by
dać upust swojej największej miłości – muzyce elektronicznej, a dokładniej techno.

Muzyka tego duetu dostarcza ogromnej ilości wrażeń, które skłaniają do tańca i są jak wprowadzenie do rytuału. Techno w wykonaniu braci Sarapata dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki. SARAPATA i ich debiutancki materiał został doceniony między innymi przez takie media, jak RedBull, Electronic Beats (zarówno polski, jak i niemiecki), KMAG czy Wysokie Obcasy. W 2022 roku pojawili się między innymi na takich festiwalach jak Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, FESTFestival, ON Air, LAS Festival, OFF Scena oraz Wodecki Twist. Artyści zaliczyli już również swoje pierwsze
zagraniczne wykony. W maju 2022 roku zostali zaproszeni do Wilna na Europavox Festival, międzynarodowy festiwal showcase’owy.

ZAJAWKA: https://www.youtube.com/watch?v=gJCpQ9lePkI

TIM ROY x LOFTY

SOBOTA 23:00-00:30 | MAŁA SCENA

Tim Roy, to nie tylko producent muzyczny, ale także utalentowany perkusista. Jego twórczość łączy akustyczne, organiczne brzmienia z nowoczesnymi syntezatorami i efektami, tworząc unikalne kompozycje w klimatach organic house oraz melodic techno. Zadebiutował na Outpost Festival w czerwcu 2023 roku, a w grudniu tego samego roku wydał swój pierwszy singiel “Found Lost”, który dostępny jest na wszystkich popularnych platformach streamingowych.

LoftY, nie tylko utalentowany DJ i producent, ale także mistrz nauczyciel w OUTPOST Academy na planecie Kraków. Codziennie eksploruje obszary szeroko pojętej elektroniki, czerpiąc inspirację z muzyki basowej od UKG po Bassline i Breakbeat. Współpracuje z takimi artystami jak ciiicho, Tim Roy, Zuza Baum, mvze i wielu innych. Jego muzyka nie tylko przekazuje emocje, ale również porusza do tańca. W maju możemy spodziewać się jego nowości z ep-ki “Nightlife”.

👉🏻 LoftY https://open.spotify.com/artist/4O0AgjvVrqKbaFUe9uzTph…

👉🏻 Tim Roy https://www.youtube.com/@TimRoyMusic

PISK x KAC

PIĄTEK 18:00-19:30 | MAŁA SCENA
SOBOTA 00:30-2:00 | MAŁA SCENA

Mieliście już okazję posłuchać ich w zeszłym roku, ale chłopaki grali tak dobrze, że nie mogliśmy sobie wyobrazić tegorocznej edycji bez tych typów 🤘🏻

P!SKxKAC, to jakby spotkały się dwie galaktyczne moce w elektroniczno-baglamowym projekcie, który wkroczy na naszą scenę! Syntezatory analogowe grające na żywo będą tańczyć w rytm dźwięków tureckiego sazu. Ich performance to prawdziwa podróż przez galaktyczne krajobrazy, gdzie acid, noise, trans i Berlin techno spotykają się z nutką egzotyki, jakby Jasna Strona Mocy łączyła swe siły z Ciemną Stroną. Powiązani z elbląską sceną Niezły Kocioł i ELBONG, to zespół, który wtapia się w kosmiczną atmosferę, serwując ostro kwaśne doznania.

Zajawka: https://youtu.be/3Mc3GWY7gms