Gra terenowa 2023

Witajcie podróżnicy! Przed Wami magiczna kraina bajek, w której żyją najróżniejsze postacie z waszych ulubionych historii, a życie jest pełne tajemnic i niesamowitych zdarzeń. Jednak nie wszystko jest takie bajkowe, jak by się wydawało. Do krainy bajek zostało otwarte przejście ze świata ludzi, a to grozi niebezpieczeństwem dla tutejszych mieszkańców. Teraz to Wy, jako odważni bohaterowie, musicie zadecydować, czy chcecie zamknąć przejście i ochronić krainę przed wpływem zewnętrznym, czy może pozwolić obu światom współistnieć. Bez względu na Waszą decyzję będziecie musieli odkryć tajemnice jakie skrywa ta urocza, ale i pełna zagadek kraina. 

Przygotujcie się na wiele niezwykłych przygód, pełnych magii, baśni i niesamowitych postaci. Czeka na Was tajemniczy las pełen magicznych miejsc i ukrytych skarbów ale także niebezpieczeństw ze strony mrocznych istot. Podczas gry będziecie mieli okazję poznać mieszkańców krainy bajek, którzy będą Was prowadzić przez tę niesamowitą przygodę. Otrzymacie od nich zadania, które pozwolą Wam zdobyć ich przychylność i w zamian uzyskać cenne przedmioty, jakie będą mogły wpłynąć na portal łączący oba światy. Zadania, jakie przed Wami staną, będą wymagały od Was sprytu, zręczności i odwagi. Bądźcie czujni i gotowi na wszystko, bo w ciągu tej jednej niezwykłej nocy doświadczycie niezwykłej podróży przez krainę bajek!

Gra terenowa to główny punkt piątkowego programu La Jury. W tym roku motywem przewodnim będą bajki. Gra terenowa na La Jurze to wydarzenie, którego nie spotkacie nigdzie indziej. Pomimo genezy o charakterze wspinaczkowych zawodów, dziś przybiera zupełnie inny kształt. To nie jest zwykły tor przeszkód z zadaniami, ale wykreowana na kilka godzin prawdziwa kraina bajek, gdzie zarówno postacie jak i gracze starają się wejść w odgrywane przez siebie role. Za wykonywanie zadań będziecie otrzymywać punkty, ale to od Was zależy jakie decyzje podejmiecie i jaką ścieżką podążycie. 

Część zadań będzie wymagało wspinania na wędkę – gracze powinni posiadać uprząż i przyrząd asekuracyjny (jeden na zespół), oraz umiejętność ich prawidłowego wykorzystania. Istnieje możliwość udziału w grze nie realizując zadań wspinaczkowych bez straty dla warstwy fabularnej, więc jeżeli nie czujecie się kompetentni do asekuracji i wspinania to lepiej z tego zrezygnujcie. Co więcej – odpowiednio sprytny zespół dobrze odgrywający swoje role jest w stanie zdobyć więcej punktów niż zespół, który wyłącznie sie wspina. Starzy bywalcy La Jury wiedzą, że w grze nie chodzi o wspinanie. 🙂 

Jako gracze macie dowolność w kogo się wcielicie. Możecie zostać mieszkańcami krainy bajek bądź podróżnikami ze świata ludzi. Zestaw bajek jest praktycznie dowolny – od baśni o czarownicach i krasnoludkach, przez historie z książek i filmów takich jak Shrek, Opowieści z Narni, Alicja w Krainie Czarów, Hobbit, skończywszy na Waszych ulubionych kreskówkach – np. Gumisie, Muminki, Smerfy, czy bajki Disneya. W trakcie rejestracji będzie oceniany strój, który jak nakazuje tradycja – czym bardziej fantazyjny i lepiej wykonany – przyniesie więcej punktów na start (max 20).

Gra terenowa wystartuje w piątek 2 czerwca ok. godziny 20-21 i potrwa ok. 2:30-3h. Od godziny 18 będzie możliwość rejestracji na grę, podczas której oceniany będzie strój i wydawane będą karty startowe. Żeby usprawnić rejestrację oferujemy dodatkowe 5 punktów dla wszystkich zespołów, które zarejestrują się przed godziną 19.

Z uwagi na spodziewaną dużą frekwencję w tym roku wprowadzamy limit zespołów na całą grę do 60-ciu i prowadzimy rejestrację do jego wyczerpania. Do godziny 19:30 rejestrowane będą wyłącznie zespoły, w których każda z osób ma strój. Po godzinie 19:30 przyjmujemy zespoły bez przebrań.

Jeżeli chcecie mieć pewność, że zagracie w grze i wystarczy dla Was miejsca, to po prostu musicie być wcześniej i mieć strój. 🙂 Aby zarejestrować się na grę należy być uprzednio zaakredytowanym na festiwalu i posiadać opaskę potwierdzajacą opłacenie uczestnictwa. Podkreślamy, że zarówno gra (jak i cały festiwal) jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich. Gracze powinni posiadać czołówki, długopisy (do wypełniania kart startowych), coś do picia i do ubrania (później może zrobić się chłodniej).

Nie przegapcie okazji, by odwiedzić to niezwykłe miejsce i przeżyć niezapomnianą przygodę w krainie bajek!

Dla tych z Was, którzy nie brali jeszcze udziału w La Jurze – to dzięki grze możecie zobaczyć na obozowisku mnóstwo kolorowych i fantastycznie przebranych postaci, które następnie wyruszają w leśne ostępy aby pokonać przeciwników, zdobyć skarb czy rozwikłać zagadkę. Nie są to jednak zwykłe podchody czy tor przeszkód. Nasza wspinaczkowa Gra Terenowa jest wyjątkowa, ponieważ nosi cechy tzw. LARPa (live action role-playing) – gracze wczuwają się w nadane im role i odgrywają je w klimacie gry – wspomnianego wyżej motywu przewodniego. W historii La Jury były już gry w klimacie Harrego Pottera, Wiedźmina, Piratów z Karaibów, wspinania w Yosemitach, czy Indian i Kowbojów. W trakcie gry nie wystarczy być sprawnym wspinaczem, ale być może trzeba będzie wykazać się charyzmą i sprytem aby przekupić strażników, przechytrzyć potwory czy przepić szulera w karczmie. 😉 Aby w nią zagrać przede wszystkim potrzeba dużo humoru i dystansu do siebie. No i stroju, który zostaje oceniony przed rozpoczęciem gry, a przyznane punkty mogą Wam dać przewagę w trakcie rozgrywki! Z tym wspinaniem to też spokojnie – wszystkie drogi są na wędkę, a w zasadzie można ukończyć grę nie dotykając skały. 🙂